+48 512 382 630 p.morawiec@piotrmorawiec.pl

Według wielu źródeł badających rynek prawniczy w Polsce w ostatnich latach przybywa adwokatów. Jest to bardzo dobra informacja, ponieważ w 2015 roku na jednego adwokata przypadało około 700 Polaków! Takie statystyki dają Polsce bardzo mizerny wynik – według CCBE (Krajowa Izba Radców Prawnych), na 28 krajów Unii Europejskiej jesteśmy w połowie stawki! Skąd bierze się ta tendencja?

Kancelarie o szerokim zakresie działalności

Kancelarie adwokackie są oblegane z wielu przyczyn. Coraz więcej jest w Polsce spraw sądowych z różnych gałęzi prawa: karnego, cywilnego czy administracyjnego – są one liczone w milionach! Otwarty rynek handlowy, skomplikowane ustawy i artykuły dotyczące spraw skarbowych, a także rosnąca liczba spraw rodzinnych – rozwodów, podziału majątku czy separacji spowodowały, że najlepsze kancelarie obsługują rocznie tysiące klientów. Wybierając kancelarię adwokacką, należy określić jakie usługi jest ona w stanie nam zaoferować. Najlepszym wyborem są kancelarie adwokackie o ugruntowanej pozycji na rynku usług prawniczych, zapewniające sprawne rozwiązanie spraw i sporów z zakresu prawa karnego, cywilnego, administracyjnego, rodzinnego, karnego, skarbowego czy handlowego i gospodarczego. Wybierając takie kancelarie adwokackie jak Kancelaria adwokacka. Piotra Morawca z Bełchatowa klienci mają pewność, że ich sprawy zostały powierzone w odpowiednie ręce. Obsługa prawna w najlepszych kancelariach prawnych jest możliwa w wielu językach: angielskim, niemieckim, czy francuskim. Warto dowiedzieć się również, czy dana kancelaria adwokacka współpracuje z takimi podmiotami jak rzeczoznawcy, lekarze, detektywi i biegli sądowi – jeśli tak, to znak, że kancelaria jest w stanie opracować kilka, a nawet kilkanaście scenariuszy rozwiązania sprawy!

Prawo rodzinne u adwokata

Setki klientów najlepszych kancelarii prawnych prosi o pomoc w związku z prawem rodzinnym: separacjami, rozwodami, czy opieką rodzicielską. Dobry adwokat i jego prawno-psychologiczne podejście pozwalają często uniknąć długich, obciążających psychikę spraw rodzinnych. Warto skorzystać z porady adwokatów w sprawie rozwodów – zwłaszcza tych z orzekaniem o winie. Nie każde naruszenie obowiązków małżeńskich musi oznaczać, że winą za rozkład pożycia małżeńskiego jest współmałżonek – adwokat przygotuje z tobą najlepszą linię obrony. Interesującą praktyką w najlepszych kancelariach adwokackich jest oferowanie obsługi prawnej związanej z unieważnieniem małżeństw kościelnych. Najlepsi adwokaci świetnie znają prawo kanoniczne, które bardzo restrykcyjnie i tylko w niewielu przypadkach pozwala na rozwód kościelny. Nie oznacza to jednak niemożliwości przeprowadzenia takiego rozwodu. Wiele kancelarii zatrudnia pracowników, którzy mogą występować jako adwokat kościelny ad causam – dzięki znajomości prawa kanonicznego płynnie będzie mógł argumentować fakt ustania pożycia małżeńskiego w kontekście religijnym.

Kancelarie nie tylko dla osób fizycznych!

Obsługa prawna w kancelariach adwokackich zakłada również pomoc w związku z prawem karnym skarbowym, handlowym, a także gospodarczym. Spory pomiędzy firmami, deweloperami, a także współwłaścicielami notują duży wzrost. Wiele z nich jest bardzo zawiłych, co rzutuje na czas ich prowadzenia – najlepsi adwokaci potrafią odnajdować rozwiązane sprawy z innych krajów, co pomaga wielokrotnie skrócić czas procesu i rozstrzygnąć go na korzyść klienta. Jeśli twoja firma prowadzi działalność międzynarodową, staraj się wybierać kancelarie adwokackie, które współpracują z zagranicznymi podmiotami prawnymi! Podmioty gospodarcze często podtrzymują stosunki z najlepszymi kancelariami adwokackimi, korzystając z porad prawnych