+48 512 382 630 p.morawiec@piotrmorawiec.pl

W Twoim małżeństwie już od dłuższego czasu się nie układa? Zdecydowałeś się na rozwód? Niezależnie, jaka jest przyczyna podjętej decyzji o rozwodzie, konieczne będzie złożenie pozwu, dostarczenie wymaganych dokumentów oraz udział w procesie sądowym. Aby maksymalnie przyśpieszyć rozwiązanie małżeństwa i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji – skorzystaj z pomocy adwokata! W czym Ci pomoże?

 

Rozwód czy separacja?

 

Kiedy małżonkowie postanowili się rozstać – konieczne będzie podjęcie kolejnej, ważnej decyzji, czyli wybór pomiędzy separacją a rozwodem. O ile do orzeczenia separacji wystarczy przedstawić dowody wskazujące na zupełny rozpad małżeństwa w sferze duchowej, gospodarczej oraz fizycznej, tak w przypadku rozwodu konieczne jest udowodnienie trwałego i zupełnego rozpadu więzi pomiędzy małżonkami.

 

Co więcej, warto mieć na uwadze, że separacja jest odwracalna – to znaczy, w każdej chwili można ją znieść. Z kolei rozwód ma charakter nieodwracalny i nie ma możliwości jego unieważnienia.

 

Nazwisko

 

Decydując się na separację, małżonek, który zmienił swoje nazwisko po ślubie – nie może wrócić do nazwiska rodowego. Jest to możliwe wyłącznie po rozwodzie – w okresie trzech miesięcy od uprawomocnienia się orzeczenia sądu o rozwiązaniu związku małżeńskiego.

 

Rozwód – tylko z pomocą specjalisty

 

Sprawy cywilne, w szczególności te dotyczące rozwiązania związku małżeńskiego to ciężki czas dla każdego małżonka. Dodatkowo towarzyszące, negatywne emocje nie ułatwiają całego procesu – przec co może on ulec wydłużeniu lub zakończyć się nie tak, jak tego oczekiwaliśmy. Zależy Ci na szybkim rozwodzie? Zgłoś się do Bełchatowa Kancelarii Adwokackiej Piotra Morawca. Jest to doświadczony adwokat udzielający porad prawnych, pomagający przy złożeniu pozwu rozwodowego oraz reprezentujący swoich klientów przed sądem.

 

Pamiętaj, że nie ważne, czy decydujesz się na rozwód z orzeczeniem o winie, czy też bez orzekania o winie – pomoc adwokata jest nieoceniona!