+48 512 382 630 p.morawiec@piotrmorawiec.pl

Szukasz kancelarii adwokackiej oferującej szeroki zakres usług z zakresu wielu dziedzin prawa? Zapoznaj się z ofertą adwokata Piotra Morawca, zajmującego się obsługą prawną zarówno podmiotów gospodarczych, jak i osób prywatnych. Jej biuro znajduje się w Bełchatowie, w województwie łódzkim, a zatrudnieni w niej specjaliści nieustannie poszerzają swoją wiedzę umożliwiającą rzetelne świadczenie usług.

Rozwód a separacja

Wiele małżeństw chcących się rozstać, swoje pierwsze kroki kieruje do kancelarii adwokackiej. Jednakże przed złożeniem pozwu o rozwód warto zadać sobie pytanie, czy nie lepsza byłaby separacja.

Przede wszystkim należy pamiętać, że separacja jest procesem odwracalnym. Można powiedzieć, że jest to w pewnym sensie przerwa w małżeństwie. Kolejną różnicą jest to, że rozwód całkowicie znosi obowiązek opieki nad współmałżonkiem. Co więcej, w przypadku separacji nie można wrócić do swojego nazwiska.

Jednakże w obydwu przypadkach, ustaje wspólność majątkowa i małżonkowie nie mają możliwości dziedziczenia po sobie. W przypadku dzieci to sąd ustala zasady opieki nad nimi.

Żeby mógł orzec rozwód, musi nastąpić trwały rozkład pożycia małżeńskiego w sferze fizycznej, duchowej i gospodarczej. Dzieje się tak w momencie, kiedy obydwie strony nie widzą możliwości naprawy swojego związku i wzajemnych relacji. Bez względu na to, czy małżonkowie planują rozwód, czy separację, powinni wcześniej zwrócić się o pomoc do adwokata Piotra Morawca z Bełchatowa, który pomoże im przejść przez wybraną procedurę.

Rozwód i separacja z Kancelarią Adwokacką Piotra Morawca z Bełchatowa

Oferta Kancelarii Adwokackiej Piotra Morawca z Bełchatowa obejmuje usługi w zakresie prawa rodzinnego, cywilnego, karnego, a także spadkowego. Adwokaci zajmują się sprawnym przeprowadzaniem rozwodów i separacji, pomocą przy podziale spadku, oraz występują w charakterze pełnomocnika oskarżyciela.

Specjaliści do każdej sprawy podchodzą indywidualnie, z pełnym zaangażowaniem i rzetelnie wypełniając swoje obowiązki. Jeśli zachodzi taka potrzeba, zajmują się również sporządzaniem stosownych dokumentów.