+48 512 382 630 p.morawiec@piotrmorawiec.pl

Prawo to bardzo rozbudowana dziedzina, która dotyczy życia każdego z nas. Ilość przepisów oraz stopień skomplikowania procedur sądowych sprawia, że praktycznie każdy problem natury prawnej może okazać się przerastający możliwości przeciętnego obywatela. Wtedy warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata Piotra Morawca w Bełchatowie. Jakie usługi znajdziemy w ofertach kancelarii prawniczych?

Występowanie w imieniu klienta przed sądem

Praca adwokata kojarzona jest powszechnie z rolę obrońcy osób oskarżonych o popełnienia przestępstw z zakresu prawa karnego – przykładowo kradzieży czy zabójstwa. W rzeczywistości adwokat może również reprezentować nasze interesy w sprawach z zakresu prawa cywilnego i administracyjnego, m.in.

  • Rozwodowych
  • Spadkowych
  • Podziału majątku
  • Stwierdzania nabycia spadku
  • Przyznania opieki rodzicielskiej

Ponadto adwokaci pełnią funkcję pełnomocników pracowników w sprawach przeciw pracodawcom oraz osób poszkodowanych niesłusznymi decyzjami urzędów, np. ZUS. Co prawda reprezentacja nie jest obowiązkowe w większości przypadków, jednak zdecydowanie warto zdecydować się na usługi doświadczonego prawnika, takiego jak adwokat Piotr Morawiec w Bełchatowie. Dlaczego? Ponieważ sami nie posiadamy doświadczenia w występowaniu przed sądem, a nasze możliwości zaznajomienia się z przepisami i procedurami również są ograniczone. Ponadto korzystając z pomocy adwokata zyskujemy dodatkowy, racjonalny ogląd na nasz problem. Brak osobistego zaangażowania w sprawę pozwala adwokatowi opracować skuteczną strategię postępowania i linię obrony.

Udzielanie porad prawnych przez adwokata Piotra Morawca w Bełchatowie

Drugą z często świadczonych przez adwokatów usług, jest udzielanie porad prawnych. Warto z nich skorzystać, jeśli mamy wątpliwości co do naszej aktualnej sytuacji prawnej –zasięgnięcie opinii profesjonalisty może pomóc nam uniknąć kłopotów w przyszłości.

Przygotowanie pism procesowych

Dobrze przygotowane pismo procesowe, np. w celu odwołania decyzji ZUS zwiększy nasze szanse na zakończenie sprawy na naszą korzyść. Wbrew pozorom przygotowanie takich dokumentów nie jest pracą na kilka minut, wymaga dużej wiedzy z zakresu przepisów i procedur, a także przytoczenia dowodów. Jeśli chcemy, żeby nasze pismo przyniosło należyty efekt, powinniśmy zlecić jego wykonanie adwokatowi.

Obsługa firm

Usługi adwokatów skierowane są nie tylko do osób prywatnych, ale również firm. Obsługa prawna firm obejmuje między innymi sporządzanie i opiniowanie umów, przeprowadzanie procesu windykacji należności, udział w negocjacjach czy reprezentowanie firmy przed sądami bądź innymi organami administracji publicznej (np. Urzędem Skarbowym).