+48 512 382 630 p.morawiec@piotrmorawiec.pl

Moment, kiedy dwie osoby decydują się na rozwód, jest dosyć trudny. Zazwyczaj wtedy doszukujemy się różnych powodów takiego postępowania. Chcąc, aby cały proces sądowy przebiegł sprawnie i bez większych problemów, warto skorzystać z pomocy specjalisty z Kancelarii Adwokackiej Macieja Przybyła i przekazać prowadzenie rozprawy w jego ręce.

Rozwód pod okiem adwokata

O ile rozejście się dwóch osób nie sprawia większego kłopotu, tak w przypadku zawistnych rozwodów nie jest już tak łatwo. Dlatego też zazwyczaj obie strony korzystają z pomocy adwokatów, którzy będą w stanie poprowadzić rozprawę profesjonalnie z zachowaniem wszelkich praw i obowiązków. Po przedstawieniu najważniejszych informacji, dokumentów i dowodów, specjalista przygotowuje linię obrony.

W zależności od danej sytuacji mogą być to rozwody o orzekaniu o winie lub bez. Niektóre z nich są naprawdę skomplikowane i trwają kilkanaście miesięcy. Należy również liczyć się z tym, że prowadzone są także sprawy o podział majątki, opieki nad dziećmi i wytyczenie alimentów do płacenia przez rodzica, który nie będzie na co dzień przebywał ze swoimi potomkami.

Dlaczego warto korzystać z pomocy adwokata?

Jak można się domyślić, okres rozwodu nie należy do najłatwiejszych momentów w życiu. Kancelaria Adwokacka Piotra Morawca z Bełchatowa oferuje wsparcie i fachową pomoc na każdym etapie rozprawy. Specjaliści wskazują, które dowody będą przemawiać na korzyść klienta. Należy liczyć się także z konsekwencjami istniejącymi przy składaniu i formułowaniu pozwu, o których poinformuje adwokat.